background

Tarihin En Gore/Kanlı 10 Filmi

  • 26 Kasım 2014
  • Comments Off

1) Cannibal Holocaust (1980)

Film ormanın derinliklerinde yaşayan yerli kabilelerle ilgili bir röportaj yapmaya giden dört kişilik bir belgesel film ekibinden bir daha haber alınamaması üzerine bir antropolog’un film ekibini aramaya çıkması ile başlar. Araştırmaları sırasında antropolog ve beraberindekiler ormanda belgesel ekibinin çektiği filmlerin kutularına ulaşırlar. Bu filmleri izlediklerinde ise bu insanların başlarına nelerin geldiğini dehşetle öğrenirler.

2) Aftermath (1994)

Film 30 dakikalık kısa bir film filmde hiçbir diyalog yok herşey bir morgta geçiyor ölüleri kesip biçme tarzında yani filmde otopsi izliyorsunuz biraz sinir bozucu olduğunuda söyleyebiliriz mesela otopsi yapan doktor garip şekilde cesetlerle yakınlaşabiliyor …

3) Nekromantik 1 (1988)

Kazalardan sonra kaza mahalini temizleyen JSA adlı bir şirkette işçi olarak çalışan bir genç adamın ölüler ve ölü iç organları ile ilgili saplantılı bir bağı vardır. Kaza yerlerinde buldukları cesetlerin ufak tefek parçalarını çaktırmadan eve getiren adamın en az kendisi kadar sapık bir de kız arkadaşı vardır. Bir gün bir çayırlıkta çürümüş bir ceset bulunur ve adamımız cesedi çaktırmadan komple yürüterek işleri büyütmeye karar verir.

4) Salò, or the 120 Days of Sodom (1975)

Olaylar 1944 yılında Nazi Almanyası’nın kontrolünde Kuzey İtalya’da kurulmuş kısa ömürlü bir kukla devlet olan ve “Salò Cumhuriyeti” olarak da bilinen faşist İtalyan Sosyal Cumhuriyeti’nde geçer. Şehrin ileri gelen seçkinlerinden dört sefih 9 kız 9 da erkek 18 genç insanı yakalayıp bir şatoya kapatırlar. Beraberlerindeki 4 yaşlı fahişe ile birlikte 120 gün boyunca bu genç kölelere bir dizi fiziksel, ruhsal ve cinsel işkence uygularlar.

5) Human Centipede 1 (2009)

Kaçırdığı üç turisti “insan kırkayak” oluşturmak için anüsten ağızlarını ameliyat ile birleştiren bir Alman doktorun öyküsünü anlatmaktadır. Antagonist Dr. Heiter rolüyle Dieter Laser, doktorun kurbanları rolleriyle Ashley C. Williams, Ashlynn Yennie ile Akihiro Kitamura, filmin başrolündedir.

6) The Last House on the Left (1972)

İki genç kız, doğum günü kutlamak için bir rock konserine gider.Şehirdeyken uyuşturucu denerler ve sonrasında bir grup psikopat tarafından kaçırılırlar.Film,kızların maruz kaldıkları tecavüz ve işkence görüntülerini içeriyor.

7) August Underground’s Mordum (2003)

rpBAi5THHLk4CVD40FMycsUR8gv

Filmde net bir konu yok.Farklı zamanlarda gerçekleştirilen cinayet ve işkence çekimleri çiğ bir şekilde ard arda montajlanmış. Manyak bir cani grubun, polis tarafından ele geçirilen görsel delilleri gibi duruyor.

8) Martyrs (2008)

Başrollerini Morjana Alaoui ile Mylène Jampanoï’nin oynadığı film, 10 yaşındaki bir kızın işkence gördüğü yerden kaçmasından on beş yıl sonrasını konu almaktadır.

9) Cannibal Ferox (1981)

Hızlı bir geçişle Amazon coğrafyasına uçan film; antropoloji öğrencisi Gloria, abisi Rudy ve kız arkadaşı Pat’in hikayesine odaklanıyor. Gloria yamyamların olmadığını savunmakta ve bu tezini kanıtlamak için Amazon kıyısında olduğu bahsedilen bir köye ulaşmaya çalışmaktadır.

10) Braindead (Dead Alive) (1992)

Lionel Cosgrove, baskıcı annesi Vera ile birlikte yaşayan bir adamdır. Annesinin itirazlarına rağmen Paquita isimli bir kadına aşık olur ve aralarında bir ilişki başlar. İkili birlikte hayvanat bahçesi gezintisine çıkar ve bu esnada Vera da peşlerinden gider. Vera, bu esnada farklı bir türe ait olan bir maymun-fare tarafından ısırılır ve bir çeşit zombiye dönüşür. Bu olay karşısında dehşete kapılan Lionel yine de annesini bırakamaz ve ona gözkulak olmaya karar verir. Bulaşıcı bir zombi hastalığı da saçmaya devam eden kadın, yaşamak için insanları ısırmaya devam etmektedir. Lionel ise çaresiz bir şekilde kurbanları bodrumlarında saklamaya başlar. Ancak olaylar zamanla çığırından çıkar. Korku-komedi türünde olan filmin yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Peter Jackson bulunuyor.

BONUS – Begotten (1990)

Begotten, Dünya’nın kuruluşunu anlatan sembolik bir film. Film, tanrının kendini karnını deşerek öldürmesiyle başlıyor. Tanrı’nın ölümüyle birlikte, onun küllerinden toprak ana doğuyor, kendini hamile bırakarak ‘Dünya’yı doğuruyor. Sembolizmin önemli bir örneği olarak kabul edilen film, yüksek kontrast halinde siyah ve beyaz olarak çekilmiş kült bir yapım.

BONUS 2 – Evil Dead (2013)

Mia uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle zor günler geçirmiştir ve yeni bir kararın eşiğindedir. Abisi David ve sevgilisi Natalie ve çocukluk arkadaşları Olivia ve Eric’ten kendisine destek olmalarını ister. Beşi birden hafta sonunu Tennessee ormanlarındaki aileden kalma rüstik kulübeye geçirmeye karar verirler. Mia burada, arkadaşlarının son zulasını yok ederek, tekrar uyuşturucuya dönmemeye yemin eder. Fakat kulübenin içine girdiklerinde başkalarının da buraya izinsiz geldiklerini fark edeceklerdir. İçi doldurulmuş hayvanlarla dolu kiler yeterince ürkütücüyken, bir de Eric’in bulduğu ‘Ölümün Kitabı’ isimli bir kitabın içinde yazanlar beş arkadaşı birden adım adım dehşete ve ölüme sürükleyecektir…Sinema tarihinde en çok sahte kan kullanılan filmdir.(Toplam 50000 galon sahte kan)

Bu makale için desteklerini bekliyoruz,lütfen yorumlarınızla konuya destek sağlayınız.

*Film konuları için Korkusitesi,Beyazperde,Filmkorku sitelerine teşekkür ederiz.

Bazı filmlerin görüntüleri erotik olduğu için Adsense politikaları ile uyuşmamaktadır ve bu fotoğraflar kaldırılmıştır.