background

Soru Sor (Eski-5)

Bu sayfadaki yorum sayısı sınıra ulaştı, yeni sorularınızı ve yorumlarınızı üstteki menüde yer alan ‘Soru Sor’ butonuna tıklayarak bizlere iletebilirsiniz.Sitenin kullanımının zorlaşmaması için belirli aralıklarla soru sor sayfasını yeniliyoruz.

Eski sorulara ve yorumlara yorum arşivi sayfamızdan erişebilirsiniz.

İlginiz ve anlayışınız için teşekkürler.

0 thoughts on “Soru Sor (Eski-5)

 1. Twitter neden engellendi?

 2. Twitter'a DNS ayarlarını değiştirerek girebiliyordum sanırım IP bazlı engelleme yapmışlar? Tor Tarayıcısı ile Twitter'a girebilir miyim?

  http://goo.gl/jE2QVA

 3. Tor Tarayıcısı ile Twitter hesabıma girmek güvenli midir?

 4. Sitenizdeki şu anki Bitcoin kuru güncel mi?

 5. VPN nedir? Nasıl çalışır?

 6. DuckDuckGo'nun diğer arama motorlarından farkı nedir?

 7. Çok aradım ama bulamadım. Deep Web'te satranç ile ilgili web sitesi, platform, forum sitesi yada blog var mıdır?

 8. Twitter'da "Nintendo", "Super Mario" 'yu takip eden bir çocuk bugün siteye erişemiyor. Sebebi hükümetten birileri yada her kim iseler Twitter'da hoşlarına gitmeyen içerikler olması. Saçma değil mi sizce de?

 9. Kim Dotcom kimdir?

 10. Selfie nedir?

 11. Bitcoin, Tayland bahtı'nın sembolünü mü kullanıyor aslında? (฿)

 12. Daha önce de soruldu bu soru,eleştiriyi pek sevmeyen bir hükümetimiz var.Siyasi konulara girmek istemiyorum ama bu engellemenin çok yanlış olduğu kanısındayım.Bizler Deep Web 'i anlatıyoruz,normal internetten daha özgür bir sistem.
  Bizimkiler normal interneti de yasaklıyor.Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak?Bekleyip göreceğiz.

 13. Evet,dns engellemesi de işe yaramayınca ip kaynaklı engelleme yaptılar.Bu durumda Vpn en mantıklı yöntem olarak gözüküyor.Tor da mantık olarak bir Vpn yazılımı olduğu için Twitter 'a giriş için kullanılabilir.
  İnterneti komple kapatmadıkları sürece her zaman bir yöntem olacaktır.

 14. Tor'un diğer proxy yazılımlarından farkı erişmek istediğiniz siteyle aranıza birkaç server koymasıdır.Bu serverlardan geçip sonuca ulaşırsınız.Bahsettiğim serverlarda bilgileriniz depolanmaz -en azından resmi açıklama bu yönde- ki bu da güvenlik açısından yararlı bir işlemdir.Eğer gerçekten bilgileriniz bu serverlarda depolanmıyor ise pek risk oluşmayacaktır.
  Bunun dışında diğer ip değiştirme programlarından bir farkı yoktur.Elbette ortada bir risk var fakat yasaklanan sitelere girmek istiyorsanız bu riski almak zorundasınız.

  http://security.stackexchange.com/questions/11382/what-are-the-pros-and-cons-of-a-vpn-for-privacy

 15. Evet,fakat kur bilgisi siteden siteye değişebilir.Komisyon miktarı bu değişimi yapar.Eskiden MtGox kaynaklıydı kur bilgimiz.İflasından sonra

  bitcoinaverage.com/#USD

  sitesindeki kur bilgilerini kullanıyoruz.

 16. Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN'ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN'ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP'ler gibi) da kurtarırlar.
  Kaynak: chip.com.tr

  http://www.chip.com.tr/makale/vpn-nedir-ne-ise-yarar_45313.html
  https://eksisozluk.com/vpn–58624

 17. Ne kadar doğru bilemem ama farkı, kullanıcılarına ait hiçbir veriyi kaydetmediğini iddia etmesidir.Şirkete göre arama geçmişi,ip adresi,coğrafi konum bilgisi kaydedilmez.
  Açıklamaları:
  http://donttrack.us/

 18. Bilmiyorum fakat aşağıda verdiğim linklerden aratabilirsiniz;
  http://torlinkbgs6aabns.onion/
  http://dppmfxaacucguzpc.onion/
  http://xycpusearchon2mc.onion/
  http://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

  Bunun dışında http://www.chessgames.com/ güzel bir sitedir,incelemenizi tavsiye ederim.

 19. Saçma kelimesi biraz hafif olur bence.Bu tür engellemeler monarşilerde,diktatörlüklerde olabilir.Fakat demokratik cumhuriyetlerde böyle yasaklar olmamalı.Sosyal medyayı susturmak hiçbir şeye çözüm olamaz.
  Yıllarca kanallar,gazeteler susturuldu,satın alındı.Şimdi de internet ile savaşıyorlar.
  Aslında yaptıkları baskılar,yasaklamalar halktan çok kendilerine zarar verecek,bunu hep birlikte göreceğiz.Ama biz bunları daha önce de yaşadık.Her dönemin bir sonu var.

 20. Megaupload 'ın kurucusudur.Yargılanma durumları vardı bir aralar fakat ne sonuç çıktı bilmiyorum.Sitesi kapatıldı.