background

Soru Sor (Eski-3)

Bu sayfadaki yorum sayısı sınıra ulaştı, yeni sorularınızı ve yorumlarınızı üstteki menüde yer alan ‘Soru Sor’ butonuna tıklayarak bizlere iletebilirsiniz.Sitenin kullanımının zorlaşmaması için belirli aralıklarla soru sor sayfasını yeniliyoruz.

Eski sorulara ve yorumlara yorum arşivi sayfamızdan erişebilirsiniz.

İlginiz ve anlayışınız için teşekkürler.

0 thoughts on “Soru Sor (Eski-3)

 1. Zararınada olsa BitCoin Mining yapmak istiyorum deneme amaçlı. Bitcoin-Qt programı 2 gündür 7/24 açık ama hala bakiye 0.00000000 gözüküyor. Acaba ne yapmam gerekiyor ? Teşekkürler.

 2. Bitcoin Qt programında mesaj imzalama seçeneği var. Bu ne demek ?

 3. Botnet nedir?

 4. Merhabalar. Sanal bilgisayara Windows XP kursam, oraya virüs veya truva atı bulaşsa bile ana bilgisayarda zarar görür mü? Teşekkürler.

 5. Bitcoin kazanmak için neler yapılabilinir Mining dışında?

 6. Merhaba,mining dışında birkaç yöntem var.Örneğin çekiliş ve anket siteleri gibi.Tabi bu tür siteler oldukça düşük miktarlarda Bitcoin dağıtıyor.Aşağıda verdiğim linkte detaylı bir şekilde konu anlatılmış;

  http://earn-bitcoins.com/

 7. PayPal ile Bitcoin satın alabileceğim bir site biliyor musunuz?

 8. Çok düşük bir ihtimal.Aslında teorik olarak sanal makinede olan bir virüsün ana makineye geçmesi mümkün değil.Ama biliyorsunuz ki konu yazılım olunca hiçbir konuda net konuşmamak gerekiyor.
  Normal virüs ve benzeri yazılımlar bunu yapamaz.Ama dediğim gibi kesin bir cevap veremem bu konuda.

 9. Evet fakat komisyon miktarı çok fazla oluyor.Örneğin 50 usd ödemeniz gerekirken 60 usd ödüyorsunuz.

  Site: https://www.virwox.com/?stage=1
  Resimli Anlatım: http://www.deepdotweb.com/buy-bitcoins-with-paypal-credit-cards/

 10. Bitcoin-Qt yerine biraz araştırma yaparak CGMiner adlı yazılımı kullanın.Biraz kullanışsızdır ama en hızlı yazılımdır.Dediğim gibi araştırıp ayarlamalarını öğrenin ve Bitcoin mininge başlayın.Bitcoin-Qt çok yavaş ve çok kota harcayan bir yazılımdır.Alternatif yazılımlar için;

  http://www.bitgazette.com/article/the-5-best-bitcoin-mining-software/

 11. Açık anahtarlar herkes tarafından erişilebilirdir, öyleyse gizli anahtarla bir mesajın şifrelenmesi anlamsız olacaktır. Çünkü gizli anahtarın şifrelediği bir mesaj sadece açık anahtarla çözülebilirdir, bu da herkes tarafından okunabilir anlamına gelir. Fakat bu da başka bir konuda oldukça işimize yarayacaktır, eğer ki herkesin okumasında sakınca olmayan bir yazıya, bu yazının bir özetini (hash fonksiyonu) ekleyip, bu özeti de gizli anahtarımızla şifrelersek, bu bilgiyi alan kişi mesajın aynı hash’ini elde edip açık anahtarımızla şifrelenmiş kısmı çözerek iki bilgiyi kontrol edebilir. Eğer mesajda iletim esnasında bir karakter bile değiştirilmiş olsa hash fonksiyonu dolayısıyla şifrelenmiş kısım da değişecektir. Özetle bu yazının kesinlikle bizden çıktığını göstermiş oluruz. Bu işleme de mesaj imzalama denilmektedir.

  Kaynak ve detaylar için;
  http://bitcoin-tr.com/bitcoin-ve-guvenlik/

 12. Genellikle kötü amaçlı kişilerin ve grupların -genellikle diyorum fakat %99.9 da diyebiliriz- bilgisayarınızı haberiniz olmadan bir korsan ağa dahil edip,bu ağı ddos gibi saldırılarda kullanmalarıdır.
  Örneğin bir torrent ağında aktifsiniz ve dosya indiriyorsunuz.İşte botnet bunun habersiz yapılmasıdır.Bir ağda yer alırsınız ama haberiniz yoktur.

  https://eksisozluk.com/botnet–1716437

 13. Silk Road 2.0 hacklendiği söyleniyor. Acaba doğru mudur?

  http://goo.gl/RgYpjs

 14. Burada da yazıyor sanırım fena vurgun yapmışlar. :D

  http://goo.gl/FwpCym

  Birde Bitcoin düşmüş acaba biraz alsak mı? :D

 15. Cloud mining nedir? Nasıl yapılır?

 16. merhaba.Şimdi tor brpwseri indirdikten sonra the hidden wiki adresine girsem bu illegal mi olur yoksa legal mi. ayrıca ben daha amotör bi kullancı olarak girdiğimden benm için ne sakıncaları olur ?

 17. sy.admin ben deep web i genelde internet kafelerde kullanıyorum çeşitli dökümanlar indiriyorum bunların arasında yasadışı ürünler de var güvenlik önlemi kullanmıyorum bu şekilde davranmam başımı derde sokar mı ve ikici sorum ise bugün kendi bilgisayarımdan girdim ve yanlışlıkla çocuk pornosun olduğu bir sayfaya girdim girdiğim gibi geri çıktım bu sorun olurmu ve son soru hiç güvenlik önlemi olmadan ccleaner kursam ne gibi faydası oluyor deep wepte cevaplar için şimdiden teşekkürederim.

 18. Bir kitap arşivi sitesi buldum ve gerçekten işime yarıyacak şeyler var pdf formatındalar, bunları indirmemde bi sakınca olurmu _
  Uyuşturucu yapımı silah yapımı vs. şeyler değil elektronik ve bilgisayar hakkında kitaplar.

 19. Evet ne yazık ki doğru.Ayrıca verdiğiniz linkte yazılan doğru,tüm kullanıcıların Bitcoinleri çalındı.İşin acı tarafı itiraz edilecek bir kişi ya da kurum yok :)

 20. Evet son olaylardan sonra baya düştü Bitcoin.Almak isteyenler için çok iyi bir fırsat oldu bu.Ben şahsen biraz almayı düşünüyorum.Tabi her zaman riskli bir olay Bitcoin almak,70 usd olduğu zamanlar çok da eski değil.Yine o düzeylere düşmeyeceğini kim bilebilir ki?