background
kennedy

Sırrı Çözülememiş 3 Gizemli Olay

  • 14 Aralık 2015
  • 0

Babushka Lady

1963’de ABD Başkanı John F. Kennedy suikasti sırasında orada bulunan ve çevredeki insanların aksine sakin tavırlarıyla dikkat çeken kadın. Kimilerine göre elinde kamera benzeri bir cihaz tuttuğu iddia edilir. Rusçada “Büyükanne, yaşlı kadın” anlamına gelen Babuşka Lady, lakabını asıl olarak taktığı eşarptan almıştır. Kadının izi hiçbir zaman sürülemedi.

Loch Ness Canavarı

İskoçya’nın Highlands bölgesinde yer alan bir vadi set gölü olan Loch Ness gölünde yaşadığı ileri sürülen efsane deniz canlısı. İlk kez 6’ıncı yüzyılda görüldüğü rapor edilmiş olsa da, “Loch Ness Canavarı” dünyanın gündemine 1934 yılında Londralı bir jinekolog olan Dr.Robert Kenneth Wilson’ın çektiği fotoğraflarla girmiş ve bundan sonra da popülerliği her geçen gün artmıştır. Bilim çevreleri bir modern çağ efsanesi olduğunu ileri sürdükleri bu canlının varlığını kabul etmemektedir. Buna rağmen meraklı birçok araştırmacı aralarında sismik çalışmalar, derin su altı dalışlarının da olduğu birçok olanağı kullanarak halâ bu canlının varlığını ispatlamaya çalışmaktadırlar.

Cengiz Han’ın kayıp mezarı

Moğol geleneği uyarınca mezarı gizli tutulsa da, cesedinin Onon ve Kerulen kaynakları yakınında, Burhan-Haldun dağları arasında bir yere gömüldüğüne inanılmaktadır. Ondan sonra gelenler de buraya gömüldü ve heykelleri dikildi. Mezarının gizli tutulması için birçok at mezarın üstüne gezdirilerek mezarın belirginliği giderilmiştir.

Youtube Kanalı:
https://www.youtube.com/channel/UCWcLAAaQD1BxXjgy8JlpWkg