background

Nikola Tesla’nın Gizli Dökümanları

  • 21 Ağustos 2014
  • 3

Merhaba Deep Web severler. İlk başlarda sizlere DW hakkında paylaşımlar yaptık, makaleler yazdık.Daha ileri ki zamanlarda ise gizli deneyler ve hükümetlerin gizli uzay üsleri gibi makaleler paylaştık.”Gizli Rus Deneyi” adlı makalemiz çok fazla ilgi çekti ve biz de sizlere bu tür makaleler paylaşmaya devam edeceğiz.Bu makalemizde ise sizlere DW deki Nikola Tesla’nın bazı dökümanlarını göstereceğiz.Sitede toplam 206 sayfa vardı ama biz bunların içerisinden sadece 4 tanesini seçtik.Sayfaların bazı yerleri karalanmış.Sanırım bazı kişiler bu yazıların okunmasını istemiyor olabilir.

                

                      
TESLA BOBİNİ

1891 yılı civarında Nikola Tesla tarafından bulunan ve yüksek voltaj, düşük akım ve yüksek frekansta alternatif akım üretmek amacıyla kullanılan deşarj bobinlerine  Tesla bobini, denir.
Tesla bobininde kabloyu bir hortum, elektiriği bu hortumun içinde akan su, elektirik akımını suyun akışı ve voltajı da suyun basıncı olarak düşünebiliriz. Hortumun ucuna bir ağızlık eklendiğinde ters orantılı bir şekilde suyun akış hızı azalırken basıncı da artar. Tesla bobininin çalışması da bu şekilde gerçekleşir. Nikola Tesla, bobini oluştururken birkaç konfigrasyon denemiş. Bu alet genellikle bir araya gelen iki ya da üç çift rezonans elektrik devresinden oluşur. Tesla bu bobinleri elektrikle aydınlanma, fosforesans, röntgen ışınları üretimi, yüksek frekanslı alternatif akım, elektroterapi ve kablosuz elektrik üretimi gibi alanlarda yenilik getirecek deneyleri için kullanmıştır. Tesla bobinleri 1920′lere dek kablosuz telgraf için spark-gap radyo vericilerinde kullanılmıştır.
 Tesla dev büyüklüğe sahip bobinin kullanarak dünyadan bir iletken olarak yararlandığı ilk deneylerini Coloradao’da gerçekleştirdi. Bir gün deneyi sırasında muazzam sıçramalar elde etmeyi başarsada, bu sıçramalar bir süre sonra şimşekten daha irice olmaya ve çıkan sesler bütün şehirden duyulamaya başladı. En sonunda şehrin ana jenaratörü yandı ve tüm şehir karanlıkta kaldı. Tesla rezonans sayesinde kademe kademe yükseltmeyi amaçladığı sıçramaları başardığını anlasa da deneyi durdurmamış ve en son nereye kadar gidebilir düşüncesiyle labaratuvarın dışarsında bu dev canavarını seyre dalmıştı.”
Alıntıdır.
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Admin OktayCommanticum8 Recent comment authors
ticum8
Ziyaretçi
ticum8

Bir url yada link verirmisiniz. Nasıl bulacağım dw de 206 diyorsun?

Comman
Ziyaretçi
Comman

Bunlari biliyoruz daha bilinmedik seyler paylasss¡¡¡¡¡¡

Admin Oktay
Ziyaretçi

Diğer makalelerimize bakabilirsiniz.