background

Melek Alfabesi

  • 7 Mayıs 2016
  • 0

Ibraniler’den öğrenilen Celestial ve Enochian Alfabelerine ayrıca “Melek Alfabeleri” de denir. Isa’nın öldüğü eski zamanlarda araştırmacılar Melek Hükümdarlıkları üzerinde ciddi çalışmalar yapmaya başladılar. O zamanlar Hristiyanlık ve din çok ciddi konulardı. Hükümdarlar kimin din hakkında bilgi verip konuşabileceği ve kimin konuşamayacağı üzerine sıkı kurallar koymuşlardı. Bu araştırmacılar gibi yasal olmayan yollardan çalışmalar yapmak hükümet tarafından kötü cezalara çarptırılıyordu.

Bu alfabelerin ibranilerin alfabeleri degiştirilerek meydana getirildiği ve kutsal melek ve Tanrı sembolleri içerdiği belirtilmiştir.

Enokyan Maji sistemi, 1580’li yıllarda Dr. John Dee ve Edward Kelley‘nin çalışmaları sonucunda elde edilen son derece karmaşık bir sembol ve dil sistemidir. Bu sistem onlara bedensiz varlıklar tarafından tebliğ edilmişti. bu varlıkları melek diye tanımladılar. Bu sistem, böyle kısa bir yazida anlatmak için fazla kapsamlıdır. Hatta, Dee ve Kelley’nin sandıklarından çok daha kapsamlı örneğin, Büyük Elemanlar Tablosu evrenin altı boyutlu bir şemasıdır.

lj6gJk

Dee ve Kelley’nin bunu tam olarak idrak ettikleri düşünülmüyor .Üç boyutun ötesini içerecek geometrik çalışmaların o devirlerde gelişmediği bilinmekte .Son asrın sonlarında, bazı Golden Dawn (Altın Şafak Cemiyeti) üyeleri tarafından bu konuda önemli çalışmalar yapıldı (özellikle McGregor Mathers ve Aleister Crowley). Bu sistemin evren görüşü şöyledir, fiziksel evren iki yöne aynı anda hareket eden dört boyutlu bir hiperküredir .Dördüncü boyutta hareket eden bir Einstein evrenini düşünürseniz sanırım buna zaman benzeri hareket iyi bir benzetme olur.

d3AVQL

Hiperküre elemanlara ve alt elemanlara bölünmüştür (Golden Dawn revizyonunda harfleri ve başka sembolik sistemleri içine yerleştirdiler), bunlar da ayrıca bölünür, dolayısıyla bütünün her biriminin içerdiği güç istenildiğinde belirli veya genel olabiliyor.,

y5rOYa

Varlıklar bu güçlerin çeşitli çalışmalarında kullanılacak insan dışı bir dilde yazılı bir dizi metin ,çağrı veya anahtar verdiler. Bu sistemde ayrıca, gezegen güçleri vs.. gibi oldukça yaygın Rönesans maji unsurları da vardır.

LAWqJ1
Enochian 1. – Psişik Yetenekleri Kuvvetlendirir

Enochian 2. – Majikal Korunum ve Kişisel Güç

Enochian 3.- Şifa Vermek & İyileştirmek

Enochian 4. – Mutluluk, Keyif ve Aşk

Enochian 5.- Gizli Olanları Bilmek & Kehanette Bulunmak

Enochian 6. – Mars’ın Gücü

Enochian 7. – Dünyayı Kutsamak & Güzellikleri Korumak

Enochian 8. – Ateş & Ateşe Hükmeden Varlıklar

Enochian 9. – Şifa

Enochian 10. – Dilek

Enochian 11. – Kısmet & Büyü Bozma

Enochian 12. – Gizlediğiniz Şeyleri Korumak

Enochian 13. – Birinin Aklını Karıştırma

Enochian 14. – Erkeklik Bağlama & Şehvet Yoketme

Enochian 15. – Paraya Hükmetmek

Enochian 16. – Şan Şöhret Kazanmak & İnsanlara Hükmetmek

Enochian 17. – Kısmet & Yardım

Enochian 18. – Huzur & Korunma