background

Kuzey Kore Deneyleri & Sovyetler’in Zehir Laboratuvarları

  • 10 Ağustos 2014
  • 1

KUZEY KORE DENEYLERİ

Kuzey Kore’de insanlarla ilgili deney yapıldığına dair bir çok rapor bulunmaktadır. Bu raporlarda Kuzey Kore’nin İkinci Dünya Savaşı süresince deney yapan Japon ve Nazi birlikleri gibi insan haklarını ihlal ettiği açıkça belirtilmektedir.

Bu iddialar Kuzey Kore tarafından reddedilmiş, bütün mahkumlara insanca muamele edildiği söylenmiştir. Eski bir kadın mahkuma iddialarına göre ise, sağlıklı 50 kadın zorla alıkonularak zehirli lahana yaprakları yedirilmiştir. Yiyen kadınların çoğunun çığlık attığı duyulmuş, 20 dakika içinde kan kusması ve anal kanama geçirerek ölmüşlerdir.

Ailelerine ve yakınlarına zarar vermekle tehdit edildiklerinden, yemeği reddetmeleri bir durum ise söz konusu olmamıştır. Kwon Hyok adındaki Kamp 22 Hapishanesi’nin güvenlik başkanı, laboratuvarların zehirli-boğucu gazlar ve kan deneyi için araç gereçler ile donatılmış olduğunu, genellikle 3-4 kişilik ailelerin deneylerde kullanıldığını söylemiştir.

Sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra, odaya kapatılan ailelerin üzerine tüp aracılığı ile gaz salınıyor ve bilim adamları camdan odayı seyrediyordu. Kwon Hyok bir keresinde 2 ebeveynli bir ailenin oda içerisinde ölen çocuklarına dayanabildikleri kadar ağız yoluyla solunum yaptıklarını izlediğini iddia etmiştir.

SOVYETLER’İN ZEHİR LABORATUVARLARI
 
Laboratuvar 1, laboratuvar 12 ve oda adları ile de bilinen bu mekanlar Sovyet ajanlarının gizli zehir araştırma ve geliştirme merkeziydi. Sovyetler; hardal gazı ve risin gibi ölümcül gazları Gulag adlı yerden gelen (halk düşmanları olarak anılan) mahkumlar üzerinde deniyordu.

Testlerin amacı, ölüm sonrası tespit edilemeyecek şekilde tatsız ve kokusuz bir gaz bulmaktı. Adaylara zehirler yemek ya da içki ile ilaç gibi tanıtılarak verildi. Sonuçta istekleri karşılayan C-2 karışımı geliştirildi. Tanıkların ifadelerine göre; ilaca maruz kalan kişi hızla kısalmakta , zayıflamakta ve sessiz bir şekilde 15 dakika içerisinde ölmekteydi.

Bilim adamları çeşitli yaşlarda ve farklı fiziki durumlardaki insanlarda deney yaparak zehrin etkisi ile daha bütün bir bilgi elde etmeye çalışmıştır. Bazı bilim adamları deneylerin yanı sıra zehirle mahkum idamı gibi faaliyetlerde de bulunmuşlardır.

 

Alıntıdır.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
uyumsuz Recent comment authors
uyumsuz
Ziyaretçi
uyumsuz

daha kesin resimler warmı konu hakkında