background
hendrix

En Utanç Verici ve İlginç 8 Ölüm

  • 20 Aralık 2015
  • 0

1- Alman İmparatoru Friedrick Barbarossa
Ünlü Alman İmparatoru Friedrick Barbarossa 1190 yılında Haçlı seferleri sırasında öldü. Fakat pek de ihtişamlı bir şekilde değil. Güzergahları üzerindeki dağı tırmanarak geçmek yerine nehirden yüzüp geçeceğiz diyen Barbarossa, adamlarına bunun mümkün olduğunu göstermek için nehre atlamış ve bir daha çıkamamıştır.
2- Adolf Frederick
Adolf Frederick, 1771 yılında aşırı yemekten öldü. O kadar çok yedi ki sonrasında inme indi ve kral beklenmedik bir şekilde öldü.
Resim, takriben 33% (500×375) ölçeklenmiştir. Orjinal boyutta (740×555) görmek için bu çubuğa tıklayın. Yeni bir pencerede açmak için resme tıklayın.
3- Viski Baronu Jack Daniel
Jack Daniel hepinizin bildiği Jack Daniel’s markasının kurucusu olan oldukça zengin bir viski damıtıcısı iş adamıdır. Bir akşam çok sinirlenen Jack Daniel dolabını tekmeledi ve ayağı enfeksiyon kaptığı için ayağını kestiler. 1911’de de kangrenden öldü.
4- Sihirbaz Harry Houdini
1926 yılında dünyanın en meşhur sihirbazı olan Harry Houdini, midesine aldığı tüm darbelere dayanabilmesiyle ünlüydü. Yine bir şova hazırlanırken 2 tane öğrenci prova odasına girdi ve Harry’nin midesine çok sert bir şekilde bir iki kez vurdu. Harry her türlü vuruşa dayanabilirdi ama önce kendisini kasması gerekiyordu. Öğrenciler buna izin vermemişti. Harry o gün aşırı ağrıyla çıktı ve şovunu yaptı ertesi gün de can çekişerek şovun yaptı sonra ise bağ yırtılmasından dolayı öldü.
5- Bilgin Sir Francis Bacon
Francis Bacon 1626 yılında “tavuk karla doldurulursa bozulmadan durabilir mi?” sorusuna cevap aramak için karda tavukla beraber saatlerce durdu. Daha sonra da karda o kadar durmaktan dolayı hastalanarak öldü.
6- Eshilos
Antik Yunan’da bir trajedi yazarı olan Eshilos ölüm şekilyle hatırlanan bir kişidir. Rivayete göre M.Ö. 455 yılında Eshilos’un kafasını kaya zanneden bir kartal kaplumbapayı Eshilos’un kafasına fırlatmış ve Eshilos’u öldürmüştür.
7- Draco
M.Ö 17. yüzyılda yasa koyucusu olan Draco, halk tarafından o kadar seviliyordu ki bu sevgi onu ölürdü. Yine bir gün sahende yeni koyduğu yasaları okurken halk dayanamayıpp, şarpkalarını montlarını Draco’nun üzerine fırlatıp sevgi göstermek istedi. Bu Draco’nun sonu oldu çünkü nefessizlikten öldü.
8- Jimi Hendrix
Jimi Hendrix birçok müzik duayeni tarafından gelmiş geçmiş en iyi gitarist olarak bilinir. Fakat kötü bir alışkanlığı vardı o da uyuşturucu bağımlısı olması. Bir gün uyuşturucuyu çok kaçıran Jimi Hendrix, aşırı derecede kusarken kendi kusmuğunda boğulmuştur.