background

Deep Web’e Çok Büyük Operasyon!

  • 12 Kasım 2014
  • 4

Birçok ülke’de aynı anda yapılan operasyonda 17 kaçakçı gözaltına alındı. Deep Web üzerinden uyuşturucu, kaçak ve çalıntı mal satışı yapan kişilere büyük baskın yapıldı. Polis uzun süredir Tor Browser aracılığı ile yapılan işlemlerin takibine başlamış, kaçakçıları tespit etmeye başlamıştı. ABD ve Avrupa’da FBI merkezli gerçekleştirilen operasyonda 1 milyon dolarlık  BTC, 200bin dolar değerinde uyuşturucu, altın, gümüş ve değeri belli olmayan kaçak ve çalıntı mala el koyuldu.

 

Deep Web günümüz teknoloji ve şartlarının gelişmesiyle artık derin olmaktan çıkmış durumda.Yapılan işlemlerde ve kullanım şekillerine dikkat etmekte fayda var.

Alıntıdır.

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AdminMerlinsfafd Recent comment authors
fafd
Ziyaretçi
fafd

deepweb ten nasıl takip yapmışlar sormak istiyorum çünki deepweb normal internetten daha güveniidir ve bırakın polisi usta bir hacker bile… Read more »

Admin
Yönetici

Aslında genelde kullanıcı hatalarından dolayı sıkıntılar yaşanıyor.Örneğin Silkroad ın ilk kurucusu Twitter da attığı bir tweet yüzünden yakalanmıştı. Ki artık… Read more »

Merlins
Ziyaretçi
Merlins

ulan akıl var mantık var dingil herif senin o olmıyan beynin ile yaptığın bi iki gereksiz hamleyi koca fbi ajanları… Read more »

Admin
Yönetici

Ne bu hiddet? Sakin ol dostum,herkes bu konularda bilgili olmak zorunda değil.Ama Dw hakkında dediklerinde haklısın,Fbi ve Nsa gibi kurumlar… Read more »