background
deepwebtr onion

Deep Web’de Onion+Database(Mysql) Site Açmak (Forum,Blog,Script vb)

  • 27 Şubat 2018
  • 0

İnternette birçok sitede Deep Web ‘de nasıl site açılacağı yazıyor.Bunların birçoğu yine Deep Web ‘de yer alan hosting sağlayıcıları ile, bazıları ise database olmadan, yani tek sayfadan oluşacak siteler için hazırlanmış makaleler.Biz bu makalemizde, Deep Web ‘de database, yani mysql destekli onion site açmayı öğreteceğiz.

İlk olarak bir vps sunucuya ihtiyacımız var.Bunun için en hesaplı ve güvenilir kaynaklardan biri Digitalocean firmasıdır.Buraya tıklayarak Digitalocean sitesini açıyoruz.Eğer verdiğimiz linke tıklayarak üyelik açarsanız 10 Dolar hediye çeki alacaksınız.Bu sayede sitenizi ücretsiz kurabileceksiniz.Açılan sayfada alttaki bölümü dolduruyoruz ve mail aktivasyonu yapıyoruz.

digitalocean

 

Verdiğimiz  linkten üye olduğunuzu düşünürsek 10 Dolar hesabınıza yüklendi.Eğer verdiğimiz linkten değil de sitenin kendi linkinden üye olursanız hediye çekiniz olmayacak.Bu durumda da buraya tıklayıp açılan sayfada Payment methods alanından ya kredi kartı ile yada Paypal ile hesabınıza bir ödeme yöntemi eklememiz gerekecek.

Hesabınızda hediye çeki var yada bakiye yüklediniz.Şimdi sıra vps sunucu kurmakta.Çok basit bir işlem.Üst menüden ‘Droplets‘ linkine tıklıyoruz, sonra açılan sayfada alttan ‘Create Droplet‘ butonuna tıklıyoruz.

digitalocean droplet

Açılan sayfada sunucumuzu ayarlayacağız.Choose an image bölümünden Centos 6.9 x64 seçmemiz gerekiyor.

Choose an image

Sonrasında Choose a size bölümünden 1 gb ramli sunucuyu seçeceğiz.Aslında yüksek ramli sunucuları seçmek site hızınızı arttırır fakat başlangıç olarak 1 gb ram yeterli.

ram

Ve Choose a datacenter region alanından Amsterdam seçiyoruz.Aslında Deep Web için pek geçerli değil ama konumunuza en yakın sunucuyu seçmek daha mantıklı.Choose a hostname alanına da site ismimizi yazıyoruz.Bu çok önemli değil, hiçbir şeyi etkilemez.İstediğinizi yazın.Son olarak da Create butonuna tıklıyoruz.

region

create

Şimdi sunucumu hazırlanıyor.Bir süre bekliyoruz.Sunucunun hazırlanması yaklaşık 30 saniye sürmektedir.Sunucu hazır olduğunda şöyle bir ekran göreceksiniz;

droplet list

Ve aynı zamanda Digitalocean sitesine kayıt olurken kullandığınız mail adresinize bilgileri içeren bir mail gelecek.Mail içeriği şöyle olacak;

vpsroot

Bu bilgiler çok önemli, kimseyle paylaşmayın ve kaybetmeyin.Sunucunuzu bu bilgilerle kontrol edeceksiniz.

Şimdi ihtiyacımız olan programın adı ise Putty.Bu program çok küçük boyuttadır ve bu saydadan indirilebilir.(MSI (‘Windows Installer’) bölümünde 32 yada 64 bitliğini indirin.)

Programı indirdikten sonra açın ve aşağıdaki resimde de belirtildiği gibi Hostname alanına size mailde verilen Ip adresi yazın.Biz bu bölüme 188.166.91.57 yazdık.Çünkü bize verilen ip adresi buydu.Sonra da Open butonuna tıklayın.Bir uyarı çıkarsa Yes butonuna tıklayın.

putty

Açılan pencerede (siyah ekran) login as sorulacak.Bu sizin sunucunuzun kullanıcı adıdır.Bu bilgi gelen mailde verilmiştir.Bizdeki kullanıcı adı root.

Sonrasında ise şifre sorulacak.Şifre yazarken bir şey yazmıyormuşsunuz gibi görünebilir fakat bu programın özelliğidir.Şifrenizi de password alanına yazın ve enter a basın.

Bilgilerinizi girdikten sonra sistem sizden şifrenizi değiştirmenizi isteyecek.Bu durumda mevcut şifrenizi (current) UNIX password: satırına tekrar girip entera basacaksınız.Sonra New password: ve Retype new password: satırlarına yeni şifrenizi gireceksiniz.Şifrenizi değiştirdiyseniz zor kısım bitti, sitemizi yavaştan kurmaya başlayabiliriz.putty


Bu aşamadan sonra sunucumuza bir yönetim paneli kurmamız bizim için işleri çok daha basitleştirecektir.Vestacp önermekteyiz.Kuruluma başlayalım.

curl -O http://vestacp.com/pub/vst-install.sh

Kodunu yazıp enter a basalım.Sonrasında;

bash vst-install.sh –nginx yes –phpfpm yes –apache no –named no –remi yes –vsftpd yes –proftpd no –iptables yes –fail2ban yes –quota no –exim no –dovecot no –spamassassin no –clamav no –softaculous no –mysql yes –postgresql no

kodunu yazıp entera basalım.Sistem bize Would you like to continue diye soracaktır.Sadece y yazıp entera basalım.Please enter admin email address sorusuna admin mail adresini yazalım.Please enter FQDN hostname [onionsiteismi] sorusuna ise sunucuyu oluştururken belirttiğimiz ismi yazalım.(Bizde onionsiteismi) Ve entera basalım.Bundan sonra bekleyeceğiz, biraz uzun sürebilir.

İşlem bittiğinde şu bilgileri göreceğiz;

putty

Verdiği adrese gidip admin ve şifre ile giriş yapmamız gerekiyor.Yani bizim durumumuzda https://188.166.91.57:8083 adresine gidip admin/KXITKoIq5U giriş bilgisiyle sisteme girmemiz gerek.Sisteme girerken ssl hatası verebilir.Bunu önemsemeyin, sisteme girin.

Açılan sayfada en üst menüden IP linkine tıklayın ve sayfada bulunan yeşil artı işaretine tıklayın.Kısacası sisteme ip ekleyeceğiz.IP bölümüne 127.0.0.1 ve Netmask bölümüne 255.255.255.255 yazıp alttan add butonuna tıklayın.

Artık ip listesi şöyle olacak;

ip list

Buraya kadar yaptığımız işlemleri test edelim.Sunucumuzun paneline girmek için https://188.166.91.57:8083 adresini kullanmıştık.Bu aşamadan sonra https://188.166.91.57 adresinden girebilmemiz lazım ve girdiğimizde ise şuna benzer bir sayfa görmemiz gerekiyor;

vestacp onion

Şimdi de panelimizde üst menüden Web linkine tıklıyoruz.Sonra da bize hazırlanan alan adını siliyoruz.Bizde bu ad onionsiteismi.example.com, sizde farklı olacaktır.

vestacp

Sildik, artık web bölümü boş.Artık Tor ayarlarına geçebiliriz.


Putty ile sunucumuza tekrar bağlanıyoruz.Şifremizi değiştirmiştik unutmayın.Bağlandıktan sonra ilk komutumuz;

yum install tor -y

İşlemler bittikten sonra Complete! sonucunu alırsak sorun yok demektir, devam ediyoruz.Küçük bir ayarlama için şu komudu giriyoruz, bir sonuç belirmeyecek sadece girmemiz gerekiyor.

chkconfig tor on

Sonrasında ise şu komutları girip enter a basıyoruz.Yine sonuç bilgileri yazmayacak yalnızca kodları girip entera basın.

rm -f /etc/tor/torrc
echo “HiddenServiceDir /var/lib/tor/hidden_service/” >> /etc/tor/torrc
echo “HiddenServicePort 80 127.0.0.1:80” >> /etc/tor/torrc

Ve Tor uygulamasını başlatıyoruz, kodumuz;

service tor start

Onion sitemiz bu aşamada oluşturuldu.Her şey tamam sayılır.Hemen onion site adresimizi öğrenelim, kodumuz;

cat /var/lib/tor/hidden_service/hostname

Bu kodu girdikten sonra site adresimiz ekranda belirecek;

onion adress

Görüldüğü üzere site adresimiz; kxoiya6tcpamlv43.onion

Son olarak sunucu panelimizden (bizde https://188.166.91.57:8083) Web bölümünden sitemizi ekleyeceğiz.Şöyle;

onion vestacp

Bu eklemeyi yaparken Advanced Options a tıklayarak ek bir ftp hesabı oluşturmanızı da öneririz,şu şekilde;

onion ftp

Herşey tamam.Tebrikler!

Site adresimiz kxoiya6tcpamlv43.onion

Ftp bilgilerimiz; host:188.166.91.57 username: admin_admin password: deepwebtrinfo

Sunucu panelimiz; https://188.166.91.57:8083/

Ve tüm database işlemlerimizi sunucu panelimizde DB sayfasında yapabiliriz;

onion database

 

Önemli Not: Bu makale sadece bilgi verme amacıyla yazılmıştır.Lütfen TC yasalarına aykırı işlemlerden kaçının.İster TOR ağında, ister Freenet ağında %100 anonim değilsiniz.Bu makale sonucunda oluşabilecek sorunlardan deepwebtr.info yöneticileri ve editörleri sorumlu tutulamazlar.

*Güvenlik amacıyla bu makalede kurdumuz siteyi ve açtığımız sunucuyu kapattık.İlginize teşekkürler.

 

deepwebtr onion