background

Deep Web Gümrük Sorunu

  • 28 Temmuz 2013
  • 0
   Deep Web üzerinden satın alınan bazı illegal ürünler gümrükte kontrol sırasında tespit edilebiliyor.Bunun sonucunda bazı durumlarda yasal işlem başlatılırken bazı durumlarda ise kargo gönderici adresine geri postalanıyor.Bu yazımızda hangi ürünlerin tespitinin yapılıp hangilerinin yapılamadığını,bu tespitin nasıl yapıldığını ve yasal riskleri anlatacağız.
Riskleri minimum seviyesine indirmek için;
*Size gönderilen paket şüphe uyandıracak bir yapıda olmamalı (Paketin boyutu,paket dışından belli olan ürün,paketin ağırlığı)
*Aldığınız ürün belli bir kokuya sahipse paketiniz büyük ihtimalle tespit edilir. (Örn. Eroin)
*Ürün toz halindeyse bu toz, paket ya da mektup dışından gümrük görevlisinin kontrolüyle tespit edilebilir.Toz şeklindeki ürünlerin daha dikkatli gönderilmesi gerekir. (Örneğin 2 küçük karton arasına sıkıştırılmalı)
*En güvenli yöntem satıcıyla iletişim kurup aldığınız ürünü oyuncak gibi başka bir nesne içine koydurup göndertmeniz olacaktır.
*Ürün sıvı haldeyse ve örneğin bu sıvı bir tüp içerisindeyse,tüp kolayca tespit edilir.Sıvı ürünler risklidir.
*Ürünü Hollanda’lı bir satıcıdan aldıysanız,paketiniz şüpheli paket adı altında daha detaylı incelenir. Hollanda’lı satıcılar yerine Abd,Almanya gibi ülkeleri tercih edin.
*Daha önce de dediğimiz gibi paket boyu arttıkça risk de artar. (Mushroom yetiştirme kitleri en riskli ürünlerdendir,almayın)
   Sonuç olarak paketiniz küçük,ürününüz kokusuz,göndereniniz güvenilir,paketleme özenli ise riskleri azaltmış olursunuz.Tabi en önemli faktör üründür.Örneğin Lsd’nin yakalanma ihtimali çok düşükken ,Dmt çok kolay bir şekilde tespit edilir.
   Biz yine her yazımızda olduğu gibi uyaralım; yurtdışından uyuşturucu temin etmenin tespit edildiği taktirde hapis cezası yaptırımı vardır.Uyuşturucu almayın,kullanmayın.Bu yazıyı yalnızca bilgilendirme amaçlı yabancı forumlardan çeviri yaparak yayınladık.Hiçbir sorumluluk bize ait değildir.
avatar