background

Deep Web ‘de Site Açmak (Resimli Anlatım)

  • 12 Temmuz 2014
  • 0
Bu yazımızda Deep Web ‘de onion uzantılı bir site açmayı göstereceğiz.Bu işlemi ücretsiz,kendi bilgisayarınızı server olarak kullanarak yapacaksınız.Bir diğer deyişle açtığınız site sadece bilgisayarınız açıkken aktif olacak.Bilgisayarınızı kapattığınızda site pasif duruma geçecek.Fakat siteniz bilgisayarınızı kapattığınızda silinmeyecek.Sadece pasifleşecek.
1) Tor Browser ‘dan tamamen çıkın.Ve Tor ‘un yüklü olduğu Tor BrowserDataTor klasöründeki torrc dosyasını not defteri ile açın.Ve en alt satıra;

# Hidden Service
HiddenServiceDir CKullanıcılarKullanıcı İsminiztor_service
HiddenServicePort 80 127.0.0.1:80

Satırlarını ekleyin.Ve 2. satırdaki CKullanıcılarKullanıcı İsminiztor_service ‘i kendi bilgisayarınıza göre düzenleyin.Örneğin; CKullanıcılarDeepwebtrtor_service gibi.
2) Şimdi CKullanıcılarKullanıcı İsminiz klasöründe ”tor_service” adında bir klasör oluşturun.Bu klasör boş olmalı.Buradaki temel mantık şu; Tor ‘un ayar dosyasına bir dizin ekledik ve bu dizinde boş bir klasör oluşturduk.Eklediğimiz C:KullanıcılarKullanıcı İsminiztor_service satırındaki tor_service klasörünü oluşturmak zorundayız.
3) Tor ayarları bu kadar.Şimdi serverımızı kuruyoruz.XAMPP adlı yazılımı indirin.Bu yazılım bilgisayarınızı bir server gibi kullanmanızı sağlar.Kullanımı oldukça basittir.Yazılımı kurduktan sonra açılan pencerede Apache ‘nin sağındaki Start butonuna tıklayın.Server çalışmaya başladı.
4) Bir hata almadıysanız server ı Stop butonuyla durdurun ve sitenizin dosyalarını Cxampphtdocs dizinine atın.Bu dizinde yer alan sayfalar ve dosyalar sitenizi oluşturacak.Bu klasörde yer alacak index.html dosyası anasayfanız olacak.Dosyaları bu dizine attıktan sonra normal tarayıcıda(Chrome,Firefox vb) adres çubuğuna localhost yazıp enterlayın.Siteniz açılmalı.Server ı tekrar açın.
5) Xampp ‘ta server açıkken Tor Browser ‘ı çalıştırın.Bir hata almadıysanız CKullanıcılarKullanıcı İsminiztor_service dizininde 2 dosya oluşmalı.Bu dosyalardan hostname ‘i not defteri ile açın.Karşınızdaki link site adresiniz.Sitenizi Cxampphtdocs dizininden düzenleyebilirsiniz.
Siteniz açıldı.Tüm işlemler bu kadar.Unutmayın bu yazıyı sadece bilgilendirme amaçlı yazık.Sorumluluk kabul etmiyoruz.
Tüm sorularınızı Soru Sor sayfamızdan yada [email protected] ‘dan bize yazabilirsiniz.
Bu yazıyı başka sitelerde paylaşmak isterseniz lütfen kaynak gösteriniz.

 

avatar
ekoma
Ziyaretçi
ekoma

ben tor browseri calistirdikda hata aliyorum ne yapmaliyim?