background

Creepypasta ve Gizemli Dünyası

  • 25 Temmuz 2015
  • 0

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere Deep Web internetin gizli ve karanlık kısmı olduğu gibi korkunç, garip ve bazende asla görmek istemeyeceğimiz görüntüler ile doludur.
Bu görüntülerin olduğu yüzlerce platform olduğu gibi legal internetede yansımış olan Creepypasta‘dır. Deep Web’de bir çok rastladığınız ekrana habersiz çıkan korkunç insanlar, anlamsız çizgi filmler, anlamakta zorlanacağımız garip ve enteresan hikayelerin bir çoğu ya Creepypasta aracılığı ile paylaşılmış ya da Creepypasta ya ait bilgilerdir.
Bunun yanında bu platformun yarattığı Slenderman gibi ünlü karakterler de yer almaktadır. Bu da Slenderman’ın hem gerçeklik oranını düşürür hemde daha çok merak edici bir hal almasına sebep olur.

slenderman-800

Sitede subliminal içerikli videoların olduğundan şüphenenilmesine rağmen kesin olarak bir kanıt yoktur.
Creepypasta’da en bilinen hikayelerden olan Smile Dog efsanesidir. Smile Dog adlı resmini görenlerde delilik meydana geliyor (şu ana kadar delireni görmedim). Resmin efsanevi güçleri olduğuna inanılınıyor. Evet resim üzerinde bir güç var, ve bu güç bir alnet taşıyor. Bundan kurtulmanın tek yolu ise resmi paylaşmaktır. Herhangi bir sitede sosyal ağ platformlarında veya e-mail yolu ile birine göndermektir.
Hikayeyi yazan kişi amatör bir yazar olmak üzere hikayeyi bu olayı yaşayan birinden aldığı biliniyor. Hikaye uzun ve ilginç olduğu gibi birçok sahte kopyası da mevcuttur.
Ama şunu biliyoruz ki, eğer o resim gerçek ise sadece gülen bir köpek resmi olamadığına kendimizi inandırıyoruz.

Mutfaktan annem beni çağırdı,
-Mutfağa gittim, birden koridordayken dolaptan bir el çıktı ve beni içeri çekti.
>Dolaptaki annemdi ve bana “şşş, ben de duydum, sakın gitme mutfağa” dedi.

Bunu gibi korkutucu ve düşündürücü hikayelerin yaratıldığı yer Crepypasta’dır.
Ve inanın düşüncelerinizi ve psikolojinizi zorlamak istemiyorsanız bu siteyi daha fazla araştırmanızı asla önermem.
Ticci Toby, Jeff The Killer gibi hikayelerin yayılmasında büyük rol alan Creepypasta kimine göre sadece fenomen olmak isteyen yazarların bulunduğu uydurma ve saçma paranormal hikayelerin olduğu bir web sitesidir.
Bu sitenin yapımcısı her illegal insan gibi bilinmesede Deep Web’den birçok video, makale ve resimlerini legal internete çıkarmasında Creepypasta’ya büyük rol oynattırmıştır.

Akılda kalan sorulardan bir kısmı ise basit bir site nasıl oluyor da bu kadar gizemli ve ilginç olabiliyor, daha doğrusu beynimize nasıl bir mesaj gönderiliyor.

Ve belki de bu sitenin ve paylaşımlarının gerçeklik payını asla kesin olarak bilemeyeceğiz, ama unutmayın ki internetin karanlık bölgesine indiğiniz sürece sizi bunun gibi birçok bilgi bekliyor olacaktır.

Creepypasta : http://www.creepypasta.com/
Creepypasta Smile Dog Hikayesi : http://www.creepypasta.com/tag/smile-dog/

Bu yazı için RektörX‘e sonsuz teşekkürler.