background

Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?

  • 27 Temmuz 2013
  • 11
   Önceki yazılarımızda Deep Web hakkında çeşitli bilgiler sunmuştuk.Şimdi de bu sistemdeki para akışından bahsedeceğiz.Bu sistem genel olarak illegal olduğu için satıcı-alıcı arasındaki ilişki gizli olmalıdır. Örneğin bu sistemde Paypal yada kredi kartı kullanarak bir ürün veya hizmet alamazsınız çünkü Paypal üzerinden hem satıcıyı hem de sizi tespit etmek oldukça kolaydır.Aynı şekilde banka havalesi,Western Union gibi sistemler de güvenlik açısından Deep Web için uygun değildir.İşte burada Bitcoin devreye giriyor.
   Bitcoin, Deep Web sitelerinde kullanabileceğiniz para birimlerinden bir tanesidir. Bitcoin ile yapılan alışverişlerin takibi oldukça zordur. Çeşitli aracı sitelerden Bitcoin satın alırsınız. Satın aldığınız Bitcoin elektronik cüzdanınıza gönderilir. Sonra da siz Deep Web siteleri üzerinden gereken Bitcoin ‘i ürünü aldığınız satıcının cüzdanına gönderirsiniz. Buradaki temel amaç satıcı ve alıcıyı korumaktır.
   Bitcoin değeri değişen bir para birimidir.Bugün 1000 dolara aldığınız 1 bitcoin yarın 2000 dolar da olabilir,100 dolar da. Bitcoini yatırım aracı olarak ta kullanabilirsiniz,tabi oldukça risklidir.
   Bitcoin satın alabileceğiniz Türk siteleri;
https://www.btcturk.com/
https://koinim.com/
 Bunun dışında Ebay ve Amazon üzerinden de Bitcoin alabilirsiniz fakat ücret daha yüksek olacaktır.
avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
anonimBitcoinAnonimimzAliTarık Recent comment authors
delikan2377
Ziyaretçi
delikan2377

şimdi sorum şu. bu bitcoin alırken şahsi olarak almıyormuyuz. Yani alırken para ödeyerek alıyoruz. Peki para ödeyerek aldığımığız yer bizi… Read more »

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet,para ödeyerek btc alıyoruz.Ve bu işlemde aldığımız kişiye cüzdan adresimizi veriyoruz ki btc yi göndersin.Fakat sadece cüzdan adresimizi görmüş oluyor.Bizim… Read more »

Bitcoin
Ziyaretçi
Bitcoin

Senin aldigin yer seni bilecek evet ama parayi nereye harcadigini bilmeyecek kardesim. Anlamican sanirim adamlar salak degil dusunuyorlar her seyi

delikan2377
Ziyaretçi
delikan2377

o kısım tamam ama asıl sorun şu. para ödemesini nasıl yapıyoruz. Sonuçta reel bir olay para ödemesi. Paypal da ödeseniz… Read more »

Admin
Ziyaretçi
Admin

Elbette %100 güvenli ve gizli diyemeyiz Btc alış-satış işlemlerine.Fakat doğrudan ödemelere göre -kredi kartı,paypal,havale vb- çok daha güvenli.Çünkü araya başka… Read more »

Ertan_KK
Ziyaretçi

Kardes peki deep webde parayi btc ye ceviren guvenli site varmi?

Ahmet
Ziyaretçi

Usta aninda Bitcoin almak satmak icin gucenli site varmi? virwox-da falan 2 gun icinde ceviriyirlar parayi.

Tarık
Ziyaretçi
Tarık

bitcoin aldık diyelim nasıl cüzdan vs oluşturup paramızı göreceğiz

Ali
Ziyaretçi
Ali

Mesela paypalla para gonderdigimizde ismiz cismimiz hersey ogrenebilir ki karsi taraf ? Yoksa sadece e-mail adresini mi goruyor?

Anonimimz
Ziyaretçi
Anonimimz

her şe ytmm daliteCoin’i unutmuşsunuz

anonim
Ziyaretçi
anonim

Deep webde bir ulkeden baska ulkelere izinsiz gecis ve o ulkenin sahte kimligi yapiyorlarmi ve genelde kac bitcoin taleb ediliyor?